Dziś mamy 30 grudnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
16 grudnia 2024

Na drodze krajowej nr 10 szykują się zmiany. Będzie bezpieczniej?

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Bydgoszcz

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Bydgoszcz

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników #ruchu drogowego na drodze krajowej nr 10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń było tematem głównym spotkania, jakie odbyło się 11 grudnia br. w siedzibie GDDKiA w Bydgoszczy.

W tym tygodniu zaprosiliśmy przedstawicieli KWP Policji oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego na spotkanie dot. bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 10. W połowie listopada przekazaliśmy plac budowy pierwszemu z wykonawców przyszłej S10 Bydgoszcz - Toruń. Wraz ze zbliżającą się budową drogi ekspresowej oraz w nawiązaniu do problemu zachowań części kierowców na „dziesiątce”, istnieje konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu oraz dodatkowego oznakowania na DK10.

Sebastian Borowiak - Dyrektor Oddziału GDDKiA, w trakcie spotkania zaprezentował szereg rozwiązań, w tym propozycje nowych tablic ostrzegawczych/informacyjnych na DK10 wraz z propozycjami lokalizacji oraz omówił pomysły współdziałania służb w zakresie poprawy bezpieczeństwa na DK10. Dyrektor zadeklarował przychylenie się do prośby Policji ws. wprowadzenia zmiany w projekcie organizacji ruchu m.in. w m. Przyłubie. W trakcie spotkania omówiono przyczyny zdarzeń na DK10, sposoby kontroli ruchu, a także przyszłe zmiany w organizacji ruchu  w tym min. wyjazdy z placu budowy po otwarciu frontów robót przez wykonawców S10 na wszystkich czterech odcinkach.

Uczestnicy spotkania (KWP, GiTD) zadeklarowali także zwiększenie ilości kontroli jak również patroli na DK10, natomiast GDDKiA zadeklarowała przygotowanie nowych miejsc do kontroli pojazdów. W tym celu jeszcze w grudniu odbędzie się wspólna wizja w terenie, a w 2025 r. odbędą się spotkania z wykonawcami drogi S10 w celu omówienia projektów czasowej organizacji ruchu, których celem będzie ich sprawne zatwierdzenie. Wszystko po to, aby kwestie formalnie nie wpłynęły na dynamikę robót i tempo prac. Jest to szczególnie istotne w przypadku rozpoczynającej się budowy odcinka Bydgoszcz Południe – Bydgoszcz Park Przemysłowy.

Należy pamiętać, że uzgodnienie, zatwierdzenie i wyniesienie w teren zmian stałej organizacji ruchu (tj. montaż) na drodze krajowej z reguły trwa kilka tygodni. Zmiany, w tym nowe tablice zostaną zatwierdzone i wprowadzone najpóźniej do wiosny przyszłego roku.

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Sylwestrowa domówka w stylu premium. Idealne rozwiązanie

Sylwester w domu nie musi oznaczać pidżam i popcornu# (choć szanujemy ten vibe). To szansa, by zamienić swoje cztery kąty w najbardziej ekskluzywny klub w mieście – z tym, że selekcja gości jest ściśle kontrolowana (Twoja lista znajomych) i nie ma problemu z kolejką do baru! Dla osób ceniących jakość i komfort, sylwester w domowym wydaniu to idealne rozwiązanie, pozwalające na połączenie intymności z wyrafinowanymi wrażeniami estetycznymi.

(czytaj więcej)
0

Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?

Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak #każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)