Dziś mamy 30 grudnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
25 listopada 2024

Diecezjalny turniej piłki nożnej. Pamiątkowe puchary dla drużyn

fot. Organizatorzy (źródło: Diecezja Bydgoska)

fot. Organizatorzy (źródło: Diecezja Bydgoska)

Obiekt Szkoły Podstawowej nr 64 z Oddziałami #Sportowymi w Bydgoszczy był miejscem diecezjalnego turnieju liturgicznej służby ołtarza w piłce nożnej halowej. Na parkiecie trwała zacięta walka pomiędzy sześcioma drużynami.

Sport jest dla mnie zabawą i szczęściem – powiedział Jan Magierowski z zespołu bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła, który zajął pierwsze miejsce. – Od zawsze grałem w piłkę nożną. Traktuję to jako pasję. Moim idolem jest Kevin de Bruyne. Tak, jak on, lubię być w roli pomocnika – dodał Jan.

Kolejne miejsca na podium – drugie i trzecie – zajęły drużyny z parafii: św. Kazimierza w Łochowie i św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. Na czwartym, piątym i szóstym uplasowały się wspólnoty: Matki Boskiej Bolesnej w Cielu, św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy i Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy.

Najlepszym bramkarzem okazał się Marcel Pachólski z parafii w Łochowie, zaś zawodnikiem Krzysztof Białkowski ze wspólnoty NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy. – W jednym z przesłań papież Franciszek podkreślił, że „jesteśmy dla siebie przeciwnikami tylko na boisku, ale nigdy nie jesteśmy wrogami. Uczymy się radości ze zwycięstwa i wiemy, jak wiele potu i trudu to kosztowało. Ale uczymy się też przegrywać, podnosić się po porażce, wyciągać wnioski z popełnionych błędów, a także akceptować własne ograniczenia”. I to jest piękne w sporcie, poprzez który od lat próbujemy kształtować młodego człowieka – powiedzieli duszpasterze sportu diecezji bydgoskiej – ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański. Drużyny otrzymały m.in. pamiątkowe puchary.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Sylwestrowa domówka w stylu premium. Idealne rozwiązanie

Sylwester w domu nie musi oznaczać pidżam i popcornu# (choć szanujemy ten vibe). To szansa, by zamienić swoje cztery kąty w najbardziej ekskluzywny klub w mieście – z tym, że selekcja gości jest ściśle kontrolowana (Twoja lista znajomych) i nie ma problemu z kolejką do baru! Dla osób ceniących jakość i komfort, sylwester w domowym wydaniu to idealne rozwiązanie, pozwalające na połączenie intymności z wyrafinowanymi wrażeniami estetycznymi.

(czytaj więcej)
0

Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?

Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak #każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)