Konkurs dla KGW. "Święta Bożego Narodzenia dawnej i dziś"
fot. prezydent.pl
Ruszył nabór do V Edycji Konkursu #dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Szansę na nagrodę mają Koła Gospodyń Wiejskich, które wypełnią kartę zgłoszeniową i przygotują krótki materiał audiowizualny na temat Koła.
Tematem przewodnim tej edycji będą „Święta Bożego Narodzenia dawnej i dziś”.
Nadrzędnym celem Konkursu jest promocja i prezentacja wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w zakresie: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.
Uczestnikami Konkursu mogą zostać Koła Gospodyń Wiejskich:
- wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, o którym mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2023 r. poz. 1179),
- koła działające na podstawie ustawy z dnia 8 października 1982 r. o społeczno–zawodowych organizacjach rolników (Dz. U. z 2024 r. poz. 263),
- stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest w szczególności rozwój kultury ludowej, w tym kultury lokalnej i regionalnej, promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, a także działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.
Wydarzenie ma charakter dwuetapowy: etap wojewódzki w formule on-line oraz etap ogólnopolski planowany jest jako wydarzenie w formule stacjonarnej z udziałem Małżonki Prezydenta RP. Finał Konkursu przewidziano na lipiec 2025 r. Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi podczas finału, w czerwcu 2025 r.
Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą w terminie do 28 lutego 2025 r.
Informacja o konkursie znajduje się również na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.
Czytaj również
- "Kosmiczni Detektywi". Ogólnopolski konkurs dla uczniów
- "Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa". Kto może wziąć udział w konkursie?
- Losowanie hulajnóg dla dzieci rolników. Wybrano 100 laureatów
- Piękno tradycji w świątecznej kartce. Konkurs dla KGW
- "Szkoła międzypokoleniowa”. Cyfrowy projekt łączący uczniów i seniorów
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!