Dziś mamy 20 stycznia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:
16 stycznia 2025

"Inne Miasto. Zniszczenia wojenne Bydgoszczy". Otwarcie wystawy

fot. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

fot. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Przygotowania trwają – otwarcie# wystawy "Inne Miasto. Zniszczenia wojenne Bydgoszczy (1939-1945)" zbliża się wielkimi krokami!

Już jutro o godz. 18:00 w Spichrzach nad Brdą odbędzie się wernisaż wyjątkowej ekspozycji, która zabierze Was w podróż po Bydgoszczy z czasów II wojny światowej i pokaże, jak dramatyczne wydarzenia tamtych lat zmieniły oblicze naszego miasta.

Wystawa opowiada o utraconych budynkach, śladach wojennej zawieruchy i o tym, jak historia kształtowała krajobraz, który widzimy dziś. Archiwalne fotografie, ocalone pamiątki i współczesne zdjęcia pokazują nie tylko zniszczenia, ale także niezwykłą siłę pamięci, która wciąż żyje wśród bydgoszczan.

Uchylamy rąbka tajemnicy i przedstawiamy kilka kadrów z przestrzeni powstającej wystawy - nie możemy się doczekać, by podzielić się z Wami tym, co przygotowaliśmy!

Gdzie: Spichrze nad Brdą - Muzeum Historii Bydgoszczy, Grodzka 7-11

Kiedy: piątek, 17 stycznia, godz. 18.00

Wydarzenie: Inne miasto... Zniszczenia wojenne Bydgoszczy (1939-1945) | Wernisaż wystawy

Więcej o wystawie: https://muzeum.bydgoszcz.pl/.../inne-miasto-zniszczenia.../

Materiał: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?

Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)