Dożynki Gminne i Wojewódzkie. Święto Plonów w Brzozie
fot. Powiat Bydgoski
Starosta Bydgoski Piotr Kozłowski oraz radni powiatu w miniony #weekend uczestniczyli w Dożynkach Gminnych i Wojewódzkich.
W sobotę świętowali mieszkańcy Gmina Nowa Wieś Wielka w Brzozie gdzie Starosta złożył podziękowania lokalnym rolnikom, pszczelarzom, ogrodnikom i sadownikom.
W niedzielę dzień rozpoczął się od Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskie w Grudziądzu. Znakomite stoisko Powiatu Bydgoskiego tworzyło KGW Aktywni Pawłówka, pracownice Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy oraz Lokalna Grupa Działania "Trzy Doliny".
Laureatami III miejsca w Konkursie Kulinarnym „Kwaśne i przaśne potrawy żniwne” zajęło KGW Aktywni Pawłówka, które przygotowało zupę pn. „pyrka”.
W konkursie na "Najładniejszą Ozdobę Dożynkową" Powiat Bydgoski reprezentowało KGW Czemlewo, które stworzyło przepiękną ozdobę dożynkową.
Także w niedzielę Starosta Bydgoski odwiedził Gmina Dobrcz i wziął udział w tamtejszych Dożynkach, również dziękując lokalnej społeczności oraz Wójtowi Rafaławi Modliszowi za tegoroczne plony.
Materiał: Powiat Bydgoski
Galeria
Czytaj również
- "Prymus Pomorza i Kujaw II". Lista stypendystów z naszego powiatu
- Zimowe wakacje. Uczniowie z naszego powiatu rozpoczną ferie już za tydzień
- Spotkanie Zespołu Roboczego w sprawie S10. Tematem poprawa bezpieczeństwa
- Wodna odwaga i piłkarskie emocje. Morsy pomagają najmłodszym
- II edycja "Pomagania przez morsowanie". Wiele gorących serc na plaży
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!