50 wydarzeń w regionie. Europejskie Dni Dziedzictwa
fot. Daniel Pach
Prelekcja historyka sztuki Bogny Derkowskiej-Kostkowskiej na# temat kościołów ewangelickich i poewangelickich zainauguruje w sobotę (7 września) w Bydgoszczy kujawsko-pomorskie obchody Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Szlaki. Sieci. Połączenia”.
Przez cały wrzesień w 20 miejscowościach odbędzie się 50 wydarzeń promujących walory kulturowe, historyczne i turystyczne naszego województwa.
– Jestem przekonany, że każdy z nas znajdzie interesujące dla siebie propozycje – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.
Uczestnicy inauguracji, która odbędzie się w zborze przy pl. Zbawiciela wysłuchają również koncertu organowego i chóralnego. Podsumowany zostanie X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. Odbędzie się również prezentacja najnowszego przewodnika z serii „Kierunek Kujawsko-Pomorskie”.
Na Europejskie Dni Dziedzictwa złożą się m.in.: wystawy, zwiedzania z przewodnikiem, spacery historyczne, rajdy terenowe, prelekcje i festyny. Koordynatorem wydarzenia w naszym województwie jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Materiał: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
- Marszałkowski Bal Dobroczynny. Gwiazdą balu Natasza Urbańska
- Bezpieczne ferie w powiecie . Odprawa ze służbami i omówienie zadań
- "Trzymaj Formę!". Do konkursu zakwalifikowanych zostało 206 osób
- Niebieska linia dla osób dotkniętych przemocą. Terminy dyżurów w styczniu
- Kalkulator renty wdowiej. Który wariant wypłaty będzie najkorzystniejszy?
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!