Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

fot. pow.
Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca swoich klientów do korzystania z e-wizyt, czyli spotkań z pracownikami ZUS-u w formie online. Aby skorzystać z tej usługi, wystarczy mieć dostęp do internetu oraz urządzenie z kamerą, takie jak smartfon, tablet lub komputer.
Dzięki połączeniu wideo, na przykład za pomocą smartfona, można porozmawiać z konsultantem Zakładu, nie wychodząc z domu, a nawet będąc poza miejscem swojego zamieszkania. W ten sposób zainteresowani mogą uzyskać informacje na temat emerytur i rent krajowych, świadczenia wspierającego, tzw. renty wdowiej, zasiłków, zwolnień lekarskich, PUE/eZUS, ulg i umorzeń, a także ubezpieczeń, składek oraz świadczeń dla rodzin. Usługa ta jest szczególnie przydatna dla osób z polskim i zagranicznym stażem pracy, które chcą uzyskać informacje na temat emerytur i rent międzynarodowych. W sprawach dotyczących zasiłków, a także emerytur i rent, istnieje możliwość umówienia się na konsultację w języku migowym PIM. Wideorozmowa z pracownikiem ZUS-u jest również dostępna dla osób niewidzących i niedowidzących – dodaje rzeczniczka.
Osoby starsze oraz te, które potrzebują szczególnej opieki, mają możliwość skorzystania z e-wizyty w towarzystwie członka rodziny lub opiekuna faktycznego bądź prawnego. Rezerwując e-wizytę, wystarczy podać dane opiekuna, który weźmie udział w rozmowie online.
Jak umówić e-wizytę
E-wizytę można zarezerwować na stronie zus.pl, za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel. Podczas rezerwacji należy wybrać temat e-wizyty, wpisać kod pocztowy miejsca zamieszkania, a w przypadku płatników składek – kod pocztowy siedziby firmy. Następnie należy wybrać dogodny termin (w dni robocze w godzinach 9:00-14:00), podać adres e-mail i zarezerwować e-wizytę. Warto zaznaczyć, że rezerwując spotkanie online z pracownikiem ZUS-u za pomocą aplikacji mObywatel lub mZUS, klient nie musi podawać swojego imienia i nazwiska ani numeru PESEL, co jest wymagane przy rezerwacji przez stronę zus.pl.
Po dokonaniu rezerwacji e-wizyty klient otrzyma standardowo wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji wideorozmowy oraz linkiem do spotkania z konsultantem. Na podany adres e-mail zostanie również wysłane przypomnienie o e-wizycie, a jeśli podczas rezerwacji klient podał numer telefonu, otrzyma dodatkowo SMS z przypomnieniem. W dniu spotkania o wyznaczonej godzinie należy kliknąć w ten link. Otworzy się okno przeglądarki internetowej, a połączenie wideo zostanie nawiązane. Jeśli klient zarezerwował e-wizytę za pośrednictwem aplikacji mObywatel, może połączyć się z konsultantem ZUS-u bezpośrednio z aplikacji, klikając przycisk „Dołącz do spotkania”.
Co mówią statystyki
W pierwszym kwartale 2025 roku w województwie kujawsko-pomorskim zrealizowano 1,9 tys. e-wizyt w ZUS. Klienci najczęściej wybierali tematy związane z emeryturami i rentami, świadczeniem wspierającym oraz rentą wdowią. Liczba umówionych wizyt była zdecydowanie wyższa i wyniosła ponad 3 tys. Niestety, około 700 wizyt zostało porzuconych, co oznacza, że klienci nie nawiązali kontaktu z ekspertem ZUS-u ani nie odwołali e-wizyty. Dodatkowo 540 zarezerwowanych wizyt zostało anulowanych. - Jeśli w wybranym przez nas dniu i godzinie nie możemy skorzystać z wideorozmowy, pamiętajmy, aby ją anulować. Można to zrobić, klikając w link przesłany w wiadomości e-mail. Dzięki temu inna osoba będzie miała możliwość skorzystania z tego terminu.
Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim
Czytaj również
- Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
- Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki
- Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki
- Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku
- Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!